Учениците от 6 б клас, които на 14.05.2026г., по график провеждат своите занимания в клуб за дейности по интереси- школа „Тракийче“, с ръководител Иванка Смукова-Димеска, учител по История и цивилизации се пренесоха в миналото,за да видят как е отбелязван празника ва св.св.Кирил и Методий през Възраждането.
След като си припомниха изучаваното в час по История и БЕЛ, за провежането на първото честване на празника на светите братя в далечната 1851 г. от възрожденския учител Найден Геров в родния Пловдив, учениците четоха откъси от романа „Под игото“.
За да се потопят в атмосферата на празника, учениците прочетоха главата „Радини вълнения“ от романа на патриарха на родната литература Иван Вазов.
За затвърждаване на придобитите знания, г-жа Смукова им задаваше въпроси, на които те отговаряха с желание.
