И тази година ОбУ“Пенчо Славейков получи сертификат за участие в Световните дни на действие на FEE. Темата беше „Безопасността на храните и промяната на климата“. В инициативата се включиха децата от ПГ с учител Спаска Йовчева и учениците от прогимназия с учители Роси Златева и Иванка Смукова, както и учителите по природни науки – г-жа Ганчева и Теохарова с по-големите ни възпитаници. От групите по проекти се включиха учениците от втори клас с ръководител г-жа Георгиева, от клуба с интересното име „Билки – Милки“. В училище беше изграден специален компост, с който се онагледява биоразнообразието, което е темата ни като Еко – училище. С голямо вдъхновение и изследователски нюх всички участници, заслужиха признание на световната организация и получиха сертификат за участие. Обещаха си, че догодина пак ще се включат в инициативата на FEE.
