На 24 май, на празничното шествие, колективът на ОбУ“Пенчо Славейков“се включи с представителен блок, начело на училищата от район „Източен“. Празничните тържества се редуваха от Хуманитарната гимназия, по цялата Главна улица и завършваха до ДНА.
На тържествена церемония в зала „Съединение“, директорът на училището г-жа Екатерина Делинова беше наградена от кмета на град Пловдив – г-н Костадин Димитров с почетна значка на града за особени заслуги в сферата на образованието. Тя бе номинирана от кметството на район Източен за престижната награда и одобрена с Решение на Общински съвет – гр.Пловдив.
Специален поздравителен адрес от кмета на града се получи в училището и колектива беше запознат с него.
В ОбУ“Пенчо Славейков“ има с какво да се поздравим както за 24 май, така и за цялата учебна 2025/2026г.
