










Учениците от първи клас съвместно с класните си ръководители изготвиха Табло на приятелството. Принципите на които ще стъпват нашите първокласници са ценностите в които възпитаваме нашите подрастващи деца и ученици. Таблото е разположено във фоайето на втори етаж в централна сграда.
На 22.11.2023г. екипа на ОбУ „Пенчо Славейков“, които осигурява дигиталното обучение се
срещна с проф.Стоилова и гл. ас. Константинов
по проект „Дигитално разделение и социални неравенства“.
Учениците от 6а и 6б в голямото междучасие в Деня на толерантността нарисуваха ръчички и на всяко пръстче написаха думи за доброто и талерантността.
Учениците от 2-те класове четоха приказката за „Трите пеперудки “ в международния ден на толерантността. Децата работиха на работни листове с текста , езиковата задача по него и оцветиха илюстрация по приказката . Присъстваха родители , преподаватели на вторите класове и г-жа Ралица Колева.
С мотото „Златна есен е дошла“, ПГ -3″б“ и 2″а“ клас организираха есенен карнавал. На събитието дойдоха много родители а най-малките деца от подготвителната група и техните каки и батковци от втори клас, рецитираха, пяха и танцуваха заедно. Стаята на 2″а“ клас беше есенно украсена, за което се бяха постарали г-жа Атанасова и г-жа Йовчева с децата и учениците. Всеки участник в карнавала беше закичен с листо с цветовете на есента. Втори „а“ клас подариха на малките и родителите картички с есенни мотиви, които бяха изработили в часовете по рисуване. За доброто представяне и за полезността на инициативата, директорът г-жа Делинова награди всички тях с лакомства и подаръчета.
В Световния ден на медиацията можем да кажем, че в училище разположихме табло, на което на достъпен език разясняваме на учениците що е медиация. Да си медиатор означава че трябва да можеш да разрешаваш конфликти и проблемни ситуации. Медиаторът е човека, който сближава две гледни точки на хора, които считат, че трудно биха намерили общ език или общи цели. Образователните медиатори в нашето училище посредничат между институцията и родителите, и учениците. Мотивират ги да идват на училище и да се стараят да учат, а родителите им да бъдат по-ангажирани в този процес
Ралица Колева се завърна от VIII научно – практическа конференция „Добри педагогически практики в образователната интеграция и образователното приобщаване на деца и ученици от уязвими групи“. Тя пледстави своята практика как се изучава българския език, посредством комиксите, които учениците и изготвят в часовете по бо Български език ш литература. Събитието е организирано от МОН и СБУ.