Почитаме паметта и героизма на Христо Ботев

На 2 юни, в Деня в който почитаме паметта и героизма на Ботев и загиналите за свободата на България, в ОбУ“Пенчо Славейков“ се състоя тържествено отбелязване на тази историческа дата. Учениците от шести клас, под ръководството на г-жа Иванка Смукова, изнесоха рецитал и прочетоха биографията на Христо Ботев. Учителите по БЕЛ и История бяха организирали учениците от прогимназия да оформят кът, посветен на известния революционер и поет. Едно от рецитираните стихотворения беше посветено на Христо Ботев, а негов автор е директора на училището – г-жа Делинова.
В ОбУ“Пенчо Славейков“ възпитаваме учениците в гражданско и патриотично съзнание.